Reklama

Vysadili 2000 listnáčů ve vysychající krajině

Energetici z Dukovan nakoupili a vysadili 2000 sazenic buku, dubu a javoru v odlesněné a vysychající lokalitě Heraltice na Třebíčsku.

Za slunečného počasí vysadila dvacítka dukovanských pracovníků sazenice v ochranném pásmu vodního zdroje Heraltice. V této vysychající lokalitě to doporučili odborníci pro správnou obnovu lesa. »K dosažení stability se snažíme vysadit široké spektrum lesních dřevin. Postupně se zde budou ještě dosazovat další stromy jako lípa, modřín, třešeň ptačí, aby byl les odolnější zdejším klimatickým podmínkám a další generace nemusela čelit kůrovcové kalamitě podobně jako my,« uvedl místní revírník Radek Vetýška.

Skupina ČEZ organizuje pro své zaměstnance dlouhodobě dobrovolnické dny. Každoročně se jich účastní stovky zaměstnanců napříč všemi profesemi, které lze v elektrárně najít. »Jsem rád, že se můžu na jeden den vymanit z každodenních pracovních činností a s kolegy pomoci ve velkém projektu výsadby lesa,« uvedl při sázení Jiří Kohout, systémový inženýr z Dukovan.

Už sedm milionů stromů v ČR má na pomyslné visačce napsáno ČEZ. Tolik jich totiž pracovníci této společnosti za posledních osm let stihli vysázet. Do příští desetiletky vstupují s ještě ambicióznějším plánem - sázet až milion stromů ročně.

(vž)

FOTO - Jana ŠTEFÁNKOVÁ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 10 hlasů.

(vž)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2021-10-23 16:44
To je dobře. Spíš bývám svědkem vysazování smrků nebo borovic.
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama