Reklama
Prezident Miloš Zeman. FOTO - Haló noviny

Hrad zveřejnil Zemanův podpis

Prezident republiky Miloš Zeman ještě před svou hospitalizací pověřil kancléře Vratislava Mynáře, aby připravil listinu svolávající zasedání nové Sněmovny.

Mynář to řekl na tiskové konferenci. Mynář následně ve středu o rozhodnutí Zemana informoval premiéra Andreje Babiše (ANO). Pražský hrad zároveň zveřejnil video, na kterém Zeman v nemocnici svolání Sněmovny podepisuje.

»Prezident republiky mi v neděli 10. října dal po schůzce s panem premiérem, která proběhla na zámku v Lánech, za úkol připravit k podpisu listinu o ustavující schůzi Poslanecké sněmovny České republiky,« řekl Mynář. Zároveň podle něho rozhodl o účasti Vondráčka při podpisu a dal mu za úkol, aby vše zorganizoval. Mynář řekl, že v pondělí zadal na Pražském hradě úkol příslušné rozhodnutí připravit a dopoledne ve středu 13. října o Zemanově rozhodnutí informoval v Hrzánském paláci předsedu vlády Babiše. Ve čtvrtek pak Mynáře prezident v nemocnici informoval, že je připraven listinu podepsat.

Mynář zároveň na tiskové konferenci zveřejnil video, na kterém Zeman podepisuje listinu a podpis komentuje. Na záběru jsou kromě Zemana čtyři další osoby, mimo jiné kromě Mynáře a Vondráčka také prezidentův tajemník Jaroslav Hlinovský. Nikdo z přítomných nemá na záběrech nasazeny roušky.

Mynář se zároveň ohradil, že by on nebo někdo jiný manipuloval s podpisem prezidenta nebo ho falšoval. Je připraven poskytnout součinnost policii, která se záležitostí zabývá.

Kancléř také řekl, že policie doprovodila Vondráčka do předsálí Zemanova nemocničního pokoje, kde ho osobně převzal. Podobnou verzi zveřejnil Vondráček, policie ale popřela, že by předsedu Sněmovny k Zemanovi doprovázela.

Mynář poděkoval za povzbudivé dopisy, které lidé prezidentovi píšou. Zemana podle něj často navštěvuje rodina a někteří spolupracovníci z Kanceláře prezidenta republiky. Prezidentovi na jeho přání předávají denní monitoring zpráv. Zeman se zajímá o dění v České republice i ve světě.

Mynář také uvedl, že ceremoniál k předávání státních vyznamenání bude z 28. října odložen na pozdější termín, pokud prezident Zeman nerozhodne jinak.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.8, celkem 18 hlasů.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2021-10-23 16:42
S.Morozov: To není dobrá analogie. Prezident by se dal přirovnat spíš
k předsedovi správní rady toho dopravního podniku, nebo tak něco.
S.Morozov
2021-10-22 13:32
Zajímá mě, zda je prezident ČR kompetentní k výkonu své práce.
Když jsme u toho, zajímá mě to u každého řidiče autobusu, zejména
pokud nastoupím. Po volbách jsme dnes obrazně my všichni na káře
České republiky a logicky nás zajímá, zda je řidič kompetentní, a
zda třeba není pod vlivem.
fronda
2021-10-21 23:05
To jsem si nemyslel, že zrovna Mynář nakonec bude ten nejslušnější a
nejpravdomluvnější.
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama