Reklama
Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Osmiletou holčičku našli živou

Policie našla osmileté děvčátko z Německa, které se v neděli ztratilo na vrchu Čerchov. »Holčička je živá, bude předána do péče zdravotníků,« řekla krajská policejní mluvčí Pavla Burešová. Policie neposkytne další informace, neboť jde o dítě.

Dívenka se ztratila v okolí vrchu Čerchova a Malinové hory. Byla na procházce s rodiči, mladším bratrem a bratrancem. Pátrání začalo v neděli na české i německé straně hranice. Čerchov leží asi dva kilometry od hranic.

»Je zdravá, vypadá v dobré kondici,« řekl starosta nedalekých Všerub Václav Bernard (STAN), který byl přítomen záchranářské akci. Dodal, že dítě našli dva až tři kilometry od vrchu Čerchov ve směru na Českou Kubici u České studánky. »Sanitka ji odvezla na Folmavu (hraniční přechod), kde na ni čekají němečtí zdravotníci,« uvedl. Také domažličtí policisté potvrdili, že holčička vypadá v dobrém zdravotním stavu. Na Twitteru policie uvedla, že dítě našel hajný, a to na české straně hranice.

Pátrání po dívce, která se ztratila při rodinném výletě, začalo v neděli odpoledne na české i německé straně hranice. Čerchov leží asi dva kilometry od hranic s Německem. Pátrací týmy v lesnatém terénu, které hledaly i v noci, se několikrát vystřídaly. Matka dívky i její bratranec jim v terénu ukazovali, kde se dítě ztratilo. Podle dřívějších informací policie se pátrání zúčastnilo na 200 lidí.

»Mnohokrát děkuji za výbornou spolupráci Policii ČR. Mám velkou radost, že je holčička v pořádku!« uvedlo na Twitteru německé velvyslanectví.

V pondělí odpoledne hasiči, policisté a další lidé zapojení do akce vytvořili zhruba 800 metrů dlouhou hustou rojnici a důkladně procházeli území znovu. Obavy panovaly hlavně proto, že noční teploty oblasti klesaly k nule. Nejvyšší bod Českého lesa Čerchov s nadmořskou výškou 1041 metrů je v centru oblasti několik kilometrů se táhnoucích lesů.

Děvčátko hledaly záchranné týmy policistů z pořádkové, dopravní policie, ze zásahové i pořádkové jednotky, studenti z policejní školy, profesionální i dobrovolní hasiči. Na pomoc přijeli i s technikou pracovníci ze šumavského národního parku a lesníci Městských lesů Domažlice, kteří mají zkušenosti s pohybem v zalesněné krajině. Do hledání se zapojily české i německé vrtulníky, na místě byli čeští i němečtí kynologové se služebními psy. V úterý nově pomáhala také policejní jednotka z bavorských Alp, jejíž členové jsou speciálně vyškolení pro zásahy v horském terénu.

(zmk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 6 hlasů.

(zmk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama