Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Očkování nebo testy

Na pracovníky státu New York, kteří nebudou očkovaní proti COVID-19, se bude od druhého zářijového týdne vztahovat povinnosti chodit každý týden na testy na koronavirus.

Oznámil to místní guvernér Andrew Cuomo, jehož plán následuje kroky starosty New Yorku Billa de Blasia a guvernéra Kalifornie Gavina Newsoma. Americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti zase nařídilo všem svým zaměstnancům nosit v práci roušky.

V USA tak nadále přibývají nařízení spojená s očkováním a zakrýváním dýchacích cest, zatímco v zemi čtvrtým týdnem rostou denní počty nákaz koronavirem. Nákazy jsou na vzestupu i v New Yorku a místní činitelé se snaží zabránit větším komplikacím podporou proočkovanosti populace. Nový režim pro státní zaměstnance má podle agentury AP vstoupit v platnost po americkém svátku práce, který připadá na 6. září.

Po tomto termínu začnou státní instituce po svých pracovnících vyžadovat potvrzení o očkování, případně pravidelné testování. Cuomo také oznámil zpřísnění podmínek pro zdravotníky pracující ve státem provozovaných nemocnicích. Ti nově nebudou mít ve věci na výběr a požadavek dokončené vakcinace nebudou moci obejít pravidelným testováním.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3, celkem 3 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama