Reklama

Volný, Okamura a osobní a ekonomická svoboda

Tomio Okamura se sice od poslance Volného, který po odchodu z SPD se stal předsedou hnutí Jednotní, distancoval, ale základní otázku nezodpověděl: Jak se vůbec tento pán mohl dostat na kandidátku jeho strany? Byl dokonce krajským předsedou SPD, Okamurovy Svobody a přímé demokracie v Moravskoslezském kraji.

Jakou že svobodu pan poslanec Volný, bývalý učitel tělesné výchovy, hájil? Majitel několika zchátralých domů v ostravské lokalitě Zadní Přívoz totiž nabízí bydlení tzv. nepřizpůsobivým, a to za vyšší než běžný nájem, jak se lze dočíst na internetu. Koupil je v období 2012 až 2013, tedy v době, kdy se postavil do čela krajské kandidátky SPD. Jde vlastně o »obchod s chudobou« a o »zajímavý« přesun peněz ze státní pokladny do kapsy pana Volného. Aby i v těchto bytech tzv. nepřizpůsobiví totiž mohli žít, musí zaplatit nájemné, a na to jim dá stát. To Tomio Okamura nevěděl?

Předseda SPD na čtvrtečním zasedání Poslanecké sněmovny, tedy v týž den, kdy se násilnicky projevil poslanec Volný, sám také vystoupil. Připomeňme si hlavní myšlenku jeho, tedy Okamurova, emotivního projevu. Byla namířena na současnou vládu: »Vraťte lidem svobodu, osobní a ekonomickou.« Jak však chápat jím propagovanou svobodu? Dáme-li si dohromady podnikání pana Volného, kterým se »živil« i v době své kandidatury, s tím, co dnes říká Tomio Okamura, co nám vyjde? Budeme si muset dát otázku: Jakou svobodu to vlastně žádá? Bezbřehé zneužívání jedněch druhými ve stylu pana Volného?

Nedivme se však panu předsedovi, že mluví o potřebě »vrátit lidem svobodu osobní a ekonomickou«. Zvláště ta ekonomická je pro něho však velmi důležitá. Je totiž majitelem nejen společnosti poskytující průvodcovské služby, cestovní kanceláře, ale i restauračního zařízení, a ty dnes, podle o další tři týdny prodlouženého nouzového stavu, nemohou vydělávat. A dáme-li si dohromady vystoupení poslance Volného a požadavek Tomio Okamury a jejich ekonomické aktivity, pak nám vyjde jen jediné – že o obyčejné lidi jako takové vůbec nejde.

Jan PEHE


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1.2, celkem 83 hlasů.

Jan PEHE

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2021-01-27 19:39
Spíš je s podivem, že komunistická strana podporuje vládu, která
obchod s chudobou umožňuje. Legální to snad je, ne? Žádat od
kapitalistů, aby se ve svém podnikání řídili morálkou, je
pokrytecké. Jako vedlejší produkt se mezi obyvateli okolních bytů a
domů šíří nenávist k Cikánům. V lepším případě k obchodníkům
s chudobou. Ale ve skutečnosti je to věc systému.
brekeke84
2021-01-26 17:24
Nojo, svoboda, ta jedna muška abstraktní. Na tom, co to je, se snad nikdy
nikdo s nikým neshodnul. K článku by se dalo dodat, že třeba i R.
Fiala těží z dotací od Evropské unie, i když on i jeho hnutí na tu
samou unii neustále kydaj hnůj (většinou teda naprosto neoprávněně).
SPD jsou obchodníci se strachem a nenávistí.
halonoviny
2021-01-26 13:09
Vynikající článek. Děkuji autorovi. Je s podivem, že v českém
levicovém deníku je pravda, kterou odhalil, ohodnocena tak nízkými
čísly... R. Janouch
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.