Ilustrační FOTO - Pixabay

13. kolo: Slavia vede ligu o pět bodů, debakl Plzně

Fotbalisté Slavie ve 13. kole první ligy zvítězili ve vršovickém derby nad Bohemians 1905 2:1. Obhájci titulu nadále drží neporazitelnost v této sezoně nejvyšší soutěže a vedou neúplnou tabulku o pět bodů před Spartou. Plzeň na hřišti Slovácka utrpěla debakl 0:4 a na Slavii před středečním vzájemným duelem ztrácí propastných 12 bodů, pátá Viktoria má o jeden odehraný zápas více.

Domácí Slavii poslal v sedmé minutě do vedení svým sedmým gólem v ligovém ročníku Abdallah Sima, který pak v 66. minutě přihrál na pojistku Lukáši Provodovi. Vzápětí už jen snížil Petr Hronek.

Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského v nejvyšší soutěži neprohráli 24 utkání po sobě a na svém stadionu dokonce 40. zápas v řadě. Bohemians nebodovali ve třech z posledních čtyř kol a jsou třináctí. V aktuální sezoně "Klokani" venku získali jediný bod.

Úvodní branku Slovácka dal v 11. minutě Jan Kalabiška a domácí měli převahu i po změně stran, kdy se trefili Stanislav Hofmann, Lukáš Sadílek a střídající Filip Kubala. Mužstvo z Uherského Hradiště uspělo po dvou předchozích porážkách, Viktorii v nejvyšší soutěži porazilo potřetí za sebou a polepšilo si na devátou příčku.

Plzeňští se po suverénním triumfu 7:0 nad Teplicemi vrátili k matným výkonům a prohráli třetí z posledních čtyř duelů. Na Slovácku utrpěli nejtvrdší ligovou porážku od března 2019, kdy podlehli Spartě rovněž 0:4.

Teplice zvládly záchranářský souboj s nováčkem Brnem a díky brance Tomáše Kučery ze 79. minuty zvítězily 1:0. Zbrojovka zůstala v sestupovém pásmu, domácí mu naopak díky prvnímu vítězství po dvou zápasech odskočili na rozdíl čtyř bodů.

Severočeši částečně napravili debakl 0:7 v Plzni a jsou čtrnáctí. Šestnáctí Brňané nenavázali na domácí výhru 2:1 nad Slováckem a ve druhém utkání pod staronovým koučem Richardem Dostálkem nebodovali.

Pardubice remizovaly se Zlínem bez branek. Nováček soutěže neprohrál v pražském azylu v Ďolíčku, kde kvůli nevyhovujícímu stadionu hraje domácí ligové zápasy, ani posedmé v sezoně a získal tam 15 z celkových 19 bodů. V tabulce Pardubicím patří osmé místo. Zlínští nevyhráli a neskórovali ve třetím kole po sobě.

Hosté byli v utkání střelecky aktivnější, ale na výborného pardubického brankáře Marka Boháče nevyzráli. V prvním poločase gól "Ševců" neplatil kvůli ofsajdu. Zlín, který má k dobru odložený zápas s mistrovskou Slavií, v lize remizoval poprvé po 17 utkáních a je jedenáctý.

Podzimní část první ligy uzavře 14. kolo, které je kvůli měsíční koronavirové přestávce na programu nezvykle až v úterý 22. a ve středu 23. prosince.

13. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)

Branka: 79. T. Kučera. Rozhodčí: Klíma - Hájek, Váňa - Berka (video). ŽK: Ljevakovič, Diviš - Sedlák, Fousek, Hladík. Bez diváků.

FK Pardubice - Fastav Zlín 0:0

Rozhodčí: Lerch - Mokrusch, Leška - Petřík (video). ŽK: Solil, Jeřábek - Kolář, Hlinka. Bez diváků.

1. FC Slovácko - Viktoria Plzeň 4:0 (1:0)

Branky: 11. Kalabiška, 50. Hofmann, 80. Sadílek, 90. Kubala. Rozhodčí: Ginzel - Caletka, Kříž - Dorušák (video). ŽK: Kohút, Kalabiška, Kubala, Svědík (trenér) - Havel. ČK: 78. Havel. Bez diváků.

Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 2:1 (1:0)

Branky: 7. Sima, 66. Provod - 68. Hronek. Rozhodčí: Franěk - Horák, Podaný - Machálek (video). ŽK: Provod, Masopust, Trpišovský (trenér) - Dostál. Bez diváků.