Reklama

Sranda končí, přátelé!

Za neskutečný označuje nejen americká CNN vývoj pandemie COVID-19 v České republice, která velmi dobře zvládla první vlnu šíření nákazy zejména díky včasnému zavedení plošného nošení roušek, při druhé vlně však svůj předchozí úspěch nezopakovala – právě naopak. Hrozí nám italský či newyorský scénář. Navzdory našemu velmi kvalitnímu zdravotnictví…

Mimořádného rozmachu koronaviru v ČR, která začala lámat všechny možné negativní světové rekordy, si všímají i další zahraniční média napříč planetou. A připomněla, že jestliže ještě před více než dvěma měsíci se premiér Andrej Babiš chlubil tím, že je jeho země »best in COVID« (což mimochodem doslova vzato nikdy nebyla pravda, byli i lepší…), tak teď jsme skutečně best. Ovšem v onom opačném gardu.

Na jaře jsme radili světu, jak na koronavirus – tj. zmiňovaným nošením roušek (které přitom byly nedostatkovým zbožím), teď, když už není problém koupit si nejen kvalitní nano roušky, ale i respirátory, je na jaře ukáznění hrdí Češi odmítají nosit. Přitom tehdy bylo pár stovek mrtvých, teď máme jen za říjen bezmála 1600 obětí zákeřného viru. Celková čísla už jsou větší než obvyklý každoroční počet úmrtí na chřipku, ale kverulantům mezi námi to pořád nestačí. Remcat budou patrně do té doby, než si ten prevít najde oběť nejvyšší i mezi jejich blízkými! Jasně, nejsme v tom pochybném »revolucionaření« sami, ale tváří v tvář každodenním počtům to zejména u nás opravdu překvapuje.

Mezi pochybnými »rebely«, kteří svým počínáním přispívají k horšímu průběhu podzimního řádění koronaviru, přitom nejsou jen primitivní ultras Baníčku, Sparty, Slávky a dalších fotbalových a tzv. vlasteneckých táborů, ale v nemalém množství i běžní, relativně inteligentní lidé, které přitom nijak nezaráží, že například sousední Německo registruje dlouhodobě asi desetkrát méně nově nakažených na počet obyvatel. A nejen Německo…

Mimochodem, ještě jednu konsekvenci naše sebevražedné počínání má. Pokud by čeští kuřáci zahodili cigarety jednou provždy, ušetřili by v nejbližších měsících nemocnicím desítky tisíc akutních hospitalizací. Podle lékařů stojí následky kouření systém přibližně 3000 lůžek, a to hlavně na interních a plicních odděleních. A právě ta jsou v současné době přetížená kvůli pandemii koronaviru a absence pacientů–kuřáků by jim značně ulevila! Probudí se aspoň někteří z nich?

Roman JANOUCH


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 30 hlasů.

Roman JANOUCH

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2020-10-30 19:38
Levice se vyvíjí, vyvíjí... ale výsledek veškerý žádný.
halonoviny
2020-10-29 14:12
A co nám asi tak zbývá, milý Fando Říše? Ano, KSČM zřejmě
bohužel skončí, ale to hlavně kvůli lidem jako vy, kteří nejsou s to
pochopit, že svět se vyvíjí, takže i levice se vyvíjí a že píšeme
21. století... R. Janouch
fronda
2020-10-28 16:02
"Máme velmi kvalitní zdravotnictví" :O No, asi jak pro koho.
kozpav
2020-10-27 18:51
To je starostí o KSČM . OK pane JANOUCH.
reich.mir.fan
2020-10-27 17:36
KSČM vznikla,prošla určitým vývojem a zákonitě zanikne.Mnozí
staří členové zejména senioři to ponesou těžce.Někteří z těch
mladších členů kteří se cítí být třeba autentičními levičáky
nebo cítí potřebu vítat migranty si s tím hlavu lámat nebudou.Když
zjistí že strana je v kopru tak členskou karetku spláchnou do
záchodové mísy,kopnou do vrtule a půjdou o dům dál.
ivozelina
2020-10-27 07:15
Sranda začíná soudruzi, KSČM pomalu, ale jistě končí !!!
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.