Reklama

Někdy se nestačíme divit podivným informacím

Různé dezinformační weby se snaží manipulovat s veřejným míněním a podsunout lidem podivné informace. Jen namátkou, racionální deklarace proti COVID – represe.

1. Nakažení nerovná se nemocní.

2. Přestaňte jako »úmrtí na COVID« lživě vykazovat oběti dopravních nehod apod. Dále jistý web hovoří o vytrhávání COVID-čísel z kontextu a zveličování. Varuje např. také před vakcínami. Nelze jinak, nežli také varovat, ale před těmito podivnými informacemi.

Každý z nás má jistě dostatek vědomostí, které věrohodně vypovídají o současném stavu pandemie koronaviru v naší republice. Všichni bychom byli rádi, kdyby čísla byla skutečně nadsazená. Bohužel počty mrtvých a těžce nemocných hovoří o něčem zcela jiném. Proto buďme velmi opatrní při sledování řady podivných informací, pořádání různých demonstrací proti opatřením v rámci koronaviru, shlukování se ve velkém počtu, a tím vlastně napomáhání šíření koronaviru, není zrovna dobrý nápad.

Lidé by měli dodržovat pravidla, která jsou nařízena, především sami kvůli sobě. Myslím, že nikdo nemá potřebu v této hektické situaci lhát, a podsouvání informací, že COVID-19 vlastně nikoho příliš neohrožuje, je jedna z nejvíce odsouzeníhodných věcí.

Nemocnice, ústavy sociální péče i domovy seniorů hledají dobrovolníky. Lékaři a sestry slouží prakticky nepřetržitě, co bude dál, nikdo nedokáže odhadnout. Ti, kteří chystají 28. října v Praze další demonstraci, by se měli zamyslet, zda větší smysl by neměla pomoc např. v některém domově seniorů. Opět dojde k zatížení policie a zdravotníků. Přitom jen pražské policii ohrozil COVID-19 už 370 lidí. A číslo neustále narůstá. Ke klidu v naší zemi nepřispívají ani různé aféry, které v poslední době můžeme sledovat ve veřejném prostoru. Poslední z nich, která se týká ministra zdravotnictví, ke klidu lidem rozhodně nepřispěla.

Střídání ministrů v resortu zdravotnictví v této době není zrovna vhodné. Nejen v Praze je vybudována polní nemocnice. Další záložní nemocnice se staví na výstavišti v Brně. Je otázkou, zda bude i v těchto nemocnicích dost personálu, který by se o nemocné staral. Proto je jistě vítaný návrat našich lékařů ze zahraničí a také pomoc zahraničních lékařů.

Tak tedy opusťme žabomyší války a snažme se dodržovat nastolená pravidla, i když se nám příliš nelíbí. Jen tak můžeme s touto pandemií bojovat.

Emil PERNICA, zastupitel města Blansko a předseda OV KSČM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.7, celkem 228 hlasů.

Emil PERNICA

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


mels21
2020-10-28 11:36
Do kterého zařízení půjde pomoci pan Pernica? Nebo zase jde o
tradičně hloupé, zbabělé a fázovité "knížecí rady"?
hajek.jiri51
2020-10-27 20:56
Taky souhlas. Největší dezinformační panikářský "Web" je
ovšem, jako obvykle, naše slavná "veřejnoprávní" ČT. TaA
okolo Covid-u se dezinformace a šíří daleko víc než samotný virus.
Slováci , kde podle údajů uváděných taky "veřejnoprávní"
RTVS rostli počty infikovaných v některých okresech až k 20%-ům
testovaných, při celoplošném testování v těchto okresech ovšem
identifikovali pozzitivně jen 3-4% testovaných, což někteří
skutečně fundování odbornící, uváděli dlouhodobě. To se ale komusi
moc nehodilo.
jan.dvorak
2020-10-27 09:57
Nelze než nesouhlasit. Škoda jenom, že jeden z těch dezinformačních
webů provozuje přímo i KSČM, viz: https://www.ovkscmfm.cz/
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.