Do Prahy přijede Averbuch

V pondělí 21. října navštíví Prahu bývalý ruský krasobruslař Ilja Averbuch, který se v současnosti věnuje produkci a choreografii nejlepších ruských ledových show.

Cílem návštěvy stříbrného olympionika ze Salt Lake City 2002, mistra světa a Evropy, je nejen představit českým divákům své nové zpracování populárního Louskáčka na ledě, ale také ukázat budoucím českým krasobruslařským nadějím něco ze svého umění. V úterý od 12 hodin se ve spolupráci s krasobruslařskou školou sídlící v pražské TipSport Areně uskuteční jeho master class. Tato akce je volně přístupná široké veřejnosti.

Ilja Averbuch je krasobruslařským šampionem, trenérem a choreografem. Své zkušenosti v posledních letech zúročuje i jako režisér velkých ledových show. Mezi jeho nejznámější show patří Carmen a Romeo a Julie.

Další významnou akcí na území České republiky, jejíž důležitou součástí bude i Ilja Averbuch, je rozlučka se sportovní kariérou nejznámějšího československého krasobruslaře Jozefa Sabovčíka. Averbuch připravuje kompletní program této akce, která se uskuteční 6. listopadu 2019 ve Vítkovicích.

V ledové show Louskáček a Myší král, která se uskuteční 7. prosince 2019 v Praze, spojil Averbuch své síly s hvězdami ruského krasobruslení. V hlavní roli se ukáže čtyřnásobný mistr světa a zlatý olympionik ze Salt Lake City, Alexej Jagudin. Vedle něj uvidíte krasobruslařský a taktéž zlatý olympijský pár Tatianu Totmjaninovou s Maximem Marininem. Těšit se můžete také na špičkovou akrobacii, fantastický zpěv, perfektní hudbu a scénu, která bere dech dětem i dospělým po celém světě už bez mála dva roky.

(rj)

 

 

15. 10. 2019  (rj)