Reklama
-->

Archiv článků

Únosy školáků v Nigérii stále pokračují

Mezi světové zprávy se nejen v poslední době dostávají informace o únosech školáků v Nigérii. Pro Naomi Adamuovou není snadné je sledovat, byla mezi dívkami, jež extremistická skupina Boko Haram unesla ze střední školy v Chiboku v dubnu 2014. Při kontaktu s ní by nikdo nehádal, jak hroznou zkušenost má za sebou, že byla schopná odmítat sňatek s extremistou i konverzi k islámu. Naomi o únosu může mluvit, ale do očí se lidem nedívá, mluví tichým a pevným hlasem. Za nesmělostí se skrývá mimořádná síla, soudí o ní server BBC.

Ze světa / 17. 4. 2021 / (ava, čtk)
Významný nástroj rozvoje levicového myšlení Rozhovor Haló novin s Ladislavem Šafránkem, místopředsedou Akademické rady Institutu české levice

V těchto dnech uplynuly dva roky od založení Institutu české levice, významného nástroje rozvoje levicového myšlení, rozpracování a šíření teorie a praxe marxistických a dalších, vyhraněně levicových myšlenek, idejí, koncepcí a zkušeností z jejich realizace v podmínkách politického systému České republiky. Pojďme ihned k podstatě věci. Co to je Institut české levice, jaké je jeho postavení v systému vzdělávacích, výchovných a propagandistických orgánů a institucí České republiky?

Rozhovory / 17. 4. 2021 / Jaroslav KOJZAR
Cesta do Ruska rozčiluje pravici

Snaha pravicové opozice, aby Sněmovna diskutovala o pondělní cestě vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy, nevyšla. Návrh nepodpořili zástupci ČSSD, ANO, KSČM a SPD. Předseda ÚV KSČM a místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip obvinil pravici, že obstruuje schvalování zákonů ve třetím čtení.

Zpravodajství / 17. 4. 2021 / (jad)
OSN: Izraelští osadníci terorizují Palestince

Podle středeční zprávy lidskoprávních expertů OSN v uplynulých měsících výrazně vzrostlo násilí izraelských osadníků vůči palestinským civilistům na Izraelem nelegálně okupovaném Západním břehu Jordánu. Cílem přitom bývá zabrat území a zastrašit Palestince. Experti OSN ovšem absurdně vyzvali izraelskou armádu, aby případy důkladně vyšetřila.

Ze světa / 17. 4. 2021 / (rj)
Jih Moravy chce naočkovat 70 procent

Dle průzkumu v ČR má zájem nechat se očkovat proti viru COVID-19 padesát až šedesát procent obyvatel. Vedení Jihomoravského kraje si předsevzalo aplikovat tuto vakcínu u 70 procent svých obyvatel. Tedy naočkovat přes jeden milion lidí starších 15 let věku.

Regiony / 17. 4. 2021 / (vž)
Děti ve válce na Donbase

Tahle stránka se mi připravovala velmi těžko. Do poslední chvíle jsem váhal, jak a jestli vůbec budu psát podrobnosti. Získal jsem kontakt na otce, kterému zabila ukrajinská armáda pětiletého syna dronem na dvorku jeho domu před zraky jeho babičky, jež ho hlídala. Otec neměl sílu odpovědět na mé otázky. Ale Kristina Melnikovová, válečná zpravodajka a kolegyně, nám pro Haló noviny pomohla získat rozhovor od Kateřiny Dmitrijevové, maminky zabitého malého Vladislava Dmitrijev. Je to otřesná výpověď, ale rád bych, aby otřásla především těmi, kdo mají vliv a moc tuto situaci ovlivnit. Kristýně Mělnikovové za pomoc a tento rozhovor velmi děkuji. V tom rozhovoru je hrdinství, bolest a zoufalství matky, která musí překonat smrt svého dítěte, je v něm strach z toho, co bude dál. Zvlášť když se zvyšuje napětí a Ukrajinská armáda se od zvolení nového prezidenta USA připravuje vojenský dobýt Donbas. Zároveň je v těch slovech i naděje a síla vykřičet mírové poselství do všech koutů světa. A tak jsem připravil také pár fotografií z těchto míst.

Téma / 17. 4. 2021 / Roman BLAŠKO
Končí éra bratří Castrů, revoluce nikoli

VIII. sjezdem Komunistické strany Kuby (PCC), který začal v Havaně, by měla formálně skončit éra bratří Castrů na Ostrově svobody. Ve vedení PCC má na čtyřdenním sjezdu Raúla Castra (89) vystřídat kubánský prezident Manuel Díaz-Canel (61).

Ze světa / 17. 4. 2021 / (rj)
Koleje nás připraví o půdu

Zemědělci chtějí jednat se státem o výstavbě vysokorychlostní trati mezi Prahou a Brnem. Koridor má zabrat přes 3300 hektarů úrodné půdy, což vadí Zemědělskému svazu ČR. O koridoru chce jednat také Agrární komora ČR.

Zpravodajství / 17. 4. 2021 / (ng)
Přestali jsme tolerovat vládu. To je vše

V politice jsem už příliš dlouho na to, abych se někým či něčím nechal urazit. To bych musel být uražený »pětadvacet« hodin denně, a ani ta jedna hodina navíc by mně nestačila k tomu, abych se takříkajíc »odurazil«. Tentokrát jsem ale dost rozezlený. Důvod je prostý, z některých reakcí, které po vypovězení tolerance vládě spílají KSČM do zrádců, prospěchářů, spekulantů, což jsem hodně slušný, a to jen proto, že nehodláme ve Sněmovně iniciovat hlasování o důvěře vládnímu kabinetu.

Publicistika / 17. 4. 2021 / Vojtěch FILIP
Potvrzeno. Lula volný. Kdo ho odškodní?

Brazilský nejvyšší soud ve čtvrtek potvrdil dřívější zrušení rozsudku, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silvu vinným v korupční kauze.

Ze světa / 17. 4. 2021 / (rj)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama
 -
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.