Archiv článků

Smartwings požádá stát o půjčku nebo garanci za 900 milionů Kč

Letecká skupina Smartwings požádá stát o půjčku ve výši 900 milionů korun. Další zhruba miliardu korun by do firmy měli vložit její akcionáři. Valná hromada firmy se ve čtvrtek dohodla, že v případě dohody se státem budou záchranu firmy financovat všichni akcionáři. Zároveň byl schválen finanční model společnosti.

Ekonomika / 5. 6. 2020 / (čtk)
Výstava o Koněvovi, maršálovi vojáků

Ve foyeru Ruského střediska vědy a kultury v Praze byla ve čtvrtek 4. června v podvečer zahájena výstava fotografií o životní a vojenské cestě sovětského vojevůdce Ivana Stěpanoviče Koněva (1897-1973). Výstavu nazvanou Maršál vojáků připravilo moskevské Muzeum Vítězství k letošnímu 75. výročí ukončení druhé světové války a Vítězství protihitlerovské koalice nad fašismem.

Zpravodajství / 5. 6. 2020 / (mh)
Jakutija. Leader. Nové ozdoby Rosatomflotu

V loděnici Baltijského závodu byl 26. května položen kýl čtvrtého jaderného ledoborce třídy LK-60. Po pilotní lodi Arktika, která je nyní ve fázi uvádění do provozu, jde už o třetí sériovou loď třídy LK-60. Loď s názvem Jakutija se staví na zakázku společnosti Rosatomflot, provozovatele jediné flotily jaderných ledoborců na světě, který tvoří součást ruské korporace pro atomovou energii Rosatom. V Rusku také postaví Leader, nejvýkonnější ledoborec na světě, vyplout má v roce 2027.

Ze světa / 5. 6. 2020 / (ava)
Po otevření barů čeká na konzumenty v Evropě milion piv

S tím, jak se po celé Evropě otevírají bary a hospody, čeká na konzumenty až milion předplacených piv. Pivovary od globálního gigantu Anheuser-Busch InBev až po domácí minipivovary totiž přišly v době koronavirové pandemie s obchodními schématy, v nichž si zákazník koupí nápoj dopředu, aby podpořil v nesnázích svůj oblíbený podnik. S nynějším otevřením provozoven proto teď na mnoho předplatitelů čeká zlatavý mok, za nějž už nebudou muset zaplatit, napsala agentura Reuters.

Ekonomika / 5. 6. 2020 / (čtk)
Babiš: Kauza ricin byla smyšlená

»Kauza ricin« byla smyšlená a byla důsledkem sporů mezi pracovníky ruského velvyslanectví v Praze. Jeden z nich zaslal českým tajným službám falešné informace, aby poškodil kolegu. Oznámil to premiér Andrej Babiš (ANO). Chování pracovníků ambasády nicméně označil za nevhodné a dva diplomaté proto byli vyhoštěni.

Zpravodajství / 5. 6. 2020 / (ste)
Komunisté kritizují Bernarda

Výkonný výbor Krajského výboru KSČM v Plzeňském kraji odsoudil chování hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda, který před měsícem opustil ČSSD a nyní vyjednává o kandidatuře za STAN.

Zpravodajství / 5. 6. 2020 / (ste)
Mladí Tunisané se snaží obejít půst

Mladí Tunisané, kteří nechtějí denně dodržovat měsíc trvající půst o ramadánu, který letos začal 23. dubna, sdílejí na internetu tipy, jak utajit jídlo před rodiči, napsala agentura AFP. Téma se objevovalo už dříve, letos ale mladým situaci ještě ztížilo uzavření restaurací kvůli šíření koronaviru a fakt, že domácí izolaci často museli trávit společně se starší generací. Podle jedné z internetových rad se lze najíst třeba během sprchování.

Ze světa / 5. 6. 2020 / (ava, čtk)
Tenisový souboj týmů Plíškové a Kvitové bude i s diváky

První tenisoví fanoušci se můžou těšit na návrat do hlediště. Díky rozvolňování opatření proti šíření koronaviru se diváci dostanou na charitativní Tipsport Elite Trophy, v kterém se utkají týmy Karolíny Plíškové a Petry Kvitové. Ve 14:00 půjdou prostřednictvím sítě Ticketportal do prodeje vstupenky v maximálním počtu 250 na den na první ze čtyř klání, které se uskuteční od 13. do 15. června na pražské na Štvanici.

Sport / 5. 6. 2020 / (čtk)
Odbory chtějí vyšší příjmy zdravotníků

Odměny za dobu epidemie nemoci COVID-19 náleží podle zdravotnických odborů všem zdravotníkům, ne pouze starajícím se přímo o nakažené novým typem koronaviru.

Zpravodajství / 5. 6. 2020 / (ng)
Plzeň hraje opravdu skvěle, je to pro nás velký test, řekl Trpišovský

Trenér slávistických fotbalistů Jindřich Trpišovský považuje nedělní šlágr 28. kola první ligy s druhou Plzní za velký test po změnách, které jeho tým v zimě prodělal. Současné výkony Západočechů na něj zapůsobily, uznává i jejich kouče Adriana Guľu, s nímž se velmi dobře zná. Cítí, že Pražané mohou udělat možná rozhodující krok k obhajobě titulu. Pokud zvítězí, zvýší v čele tabulky dvě kola před koncem základní části náskok před Viktorií už na 11 bodů.

Sport / 5. 6. 2020 / (čtk)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.