Reklama
-->

Archiv článků

Patrice Baba Musah chce dělat radost lidem. Hlavně ženám!

Ve svých 35 letech získal první místo v projektu Anděl mezi zdravotníky. Patrice Awonseba Baba Musah pracuje jako gynekolog porodník v Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze - Podolí. A jak už jméno napovídá, české kořeny nemá. Doktor Musah pochází z Ghany. V roce 2005 dostal stipendium na studium v Čechách a chtěl se stát původně patologem. Ale pak při stáži viděl porod, podlehl zázraku zrození a vybral si obor porodnictví a gynekologie, a nakonec v Čechách zakotvil. Do projektu Anděl mezi zdravotníky Patrice Awonseba Baba Musaha delegovalo vedení ústavu. Byl hodně překvapený a ceny si váží. Znamená pro něj další motivaci ke zlepšování své práce.

Bonus / 23. 10. 2021 / Helena KOČOVÁ
Nevíte? Poradíme!

Klasické kusové koberce zdaleka nejsou zapomenuty, naopak, prožívají svoji renesanci. Jsou měkké a příjemné na dotek, hřejí. Tlumí hluk v místnosti a vůbec – jsou krásné… Mnohdy se jich »bojíme«, protože nevíme, co s nimi. Jak je udržovat, čistit, co dělat proti jejich »zašlapání« atd. Babičky však tento problém nemusely řešit, protože věděly a vědí jak na to!

Bonus / 23. 10. 2021 / (jan)
Soutěž Gentleman & Žena ČR 2021 nadchla porotu i diváky

Příjemným překvapením pro většinu zúčastněných bylo finále soutěže Gentleman & Žena ČR 2021, které se uskutečnilo v Divadle Horní Počernice. Navzdory tomu, že se jednalo teprve o druhý ročník, večer měl spád a nechyběla ani řada vtipných okamžiků. Nejzábavnější scénku – imitaci zpěvačky Evy Pilarové – předvedl 75letý soutěžící Vašek Staněk. I díky ní si získal porotu a diváky v sále a zvítězil ve své kategorii!

Bonus / 23. 10. 2021 / Marcela ŠPIČKOVÁ
KSČM vždy bránila dostupnou zdravotní péči Rozhovor Haló novin se stínovou ministryní zdravotnictví za KSČM Soňou Markovou

Šíření covidu v ČR stále zrychluje. Dalo se to předpokládat v souvislosti s návratem dětí do škol a lidí z dovolených, mohlo se ale podle vás nějakými opatřeními tomuto růstu zabránit?

Rozhovory / 23. 10. 2021 / Jana DUBNIČKOVÁ
Klíčovou postavou summitu tentokrát Babiš

Po více než čtyřhodinové debatě se ve čtvrtek večer prezidenti a premiéři zemí Evropské unie shodli na společném postupu, jak se vyrovnat s rychle rostoucími cenami energií. Závazné závěry summitu nejprve zablokoval český premiér Andrej Babiš, který požadoval regulaci trhu s emisními povolenkami (ETS), nakonec ale zvítězil kompromis.

Ze světa / 23. 10. 2021 / (rom)
Modernizace zastaví na rok vlaky

Jak již Haló noviny informovaly, modernizace železničního koridoru zastaví na rok provoz vlaků mezi Brnem a Blanskem.

Regiony / 23. 10. 2021 / (vž)
Izrael se chystá válčit s Íránem

Izraelské armádní letectvo po dvouleté přestávce obnovilo nácvik útoku na Írán. Nařídil to podle čtvrtečního sdělení izraelského televizního kanálu 12 náčelník generálního štábu armády Aviv Kochavi. Pak premiér Naftali Bennett dorazil do Soči na jednání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, kde jedním z témat jejich setkání byl právě Írán.

Ze světa / 23. 10. 2021 / (rj)
Vysadili 2000 listnáčů ve vysychající krajině

Energetici z Dukovan nakoupili a vysadili 2000 sazenic buku, dubu a javoru v odlesněné a vysychající lokalitě Heraltice na Třebíčsku.

Zpravodajství / 23. 10. 2021 / (vž)
Kam kráčet? Aktuální úkoly (nejen) komunistické levice

Zraky lidí hlásících se k radikálně-levicové, chcete-li komunistické myšlence, směřují ke sjezdu KSČM. Ten by po přešlapování na místě – zejména v posledních třech letech – měl dodat nový impuls pro budoucnost nejen této strany, ale celého hnutí. A musím se vám přiznat, že mě celkem mrzí a štve, když vidím, že naši odpůrci jsou stále silnější a komunisté se kvůli své opatrnosti nebo nečinnosti přibližují veřejnému zapomnění. Občas se zdá, že kdyby nebylo hysterických antikomunistických akcí, tak si na komunisty málokdo nevzpomene.

Publicistika / 23. 10. 2021 / Kateřina KONEČNÁ
Putin: Roztahování NATO na Ukrajině pro RF hrozbou

Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek prohlásil, že vojenské ovládnutí Ukrajiny paktem NATO, které se již děje, představuje pro Rusko reálnou hrozbu.

Ze světa / 23. 10. 2021 / (rj)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Hlasování
Reklama

Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.