Reklama
--> 

Archiv článků

Die Linke. nominuje na prezidenta ochránce migrantů

Únorovému znovuzvolení Franka-Waltera Steinmeiera německým prezidentem nic nestojí v cestě. Steinmeier, který má podporu vládní koalice a také opoziční konzervativní unie CDU/CSU, i tak ale bude nejméně jednomu protikandidátovi čelit.

Ze světa / 17. 1. 2022 / (rj)
Omikron všude dál posiluje

Pracovní karanténa se podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) bude týkat jen zdravotníků a pracovníků v sociálních službách. Podmínky pro pracovní karanténu určí krajské hygienické stanice.

Zpravodajství / 15. 1. 2022 / (ng)
Úprava jarních zkoušek jen při distanční výuce

Případná úprava maturit a přijímacích zkoušek na střední školy bude záležet na dalším vývoji epidemie COVID-19. Organizátor zkoušek Cermat se na možné změny připravuje, podmínkou jejich realizace by ale musel být zákaz prezenční výuky.

Zpravodajství / 15. 1. 2022 / (zmk)
Věda jako na dlani i v lednu

Je jedno, jaký máte koníček, ale v liberecké iQLANDII si přijde na své každý. Science centrum pod Ještědem nabízí vyřádění každému, kdo má rád vědu, výzkum, kdo má šikovné ruce, ale i tomu, kdo je, jak se tak krásně česky říká, »úplně levej«. Nikdo se nebude nudit.

Bonus / 15. 1. 2022 / (mac)
Čas-nečas a mokré boty

Letošní zima, to je zapeklitý příběh. Sněhu konečně relativně dosti, déšť nás také nešetří, občas skoro jarní teploty, při nichž si ptáci pozpěvují a vzápětí mráz. Pozdě přemýšlet o tom co s mokrými botami uděláte, když už v nich »čvachtáte«. Toulat se deštěm zalitými ulicemi se nevyplácí, zvláště když na nohou máte dražší koženou obuv. Ale ani promáčené levnější boty nejsou tím, co by se snad mělo přehlédnout. Co s nimi? Nato hledejme odpověď u našich babiček, jejich maminek a babiček.

Bonus / 15. 1. 2022 / (jan)
Marta Semelová: Bez zvířat si neumím představit život!

Martu Semelovou netřeba našim čtenářům podrobněji představovat. Znají ji z aktivní politiky v hlavním městě Praze, z Poslanecké sněmovny, řady článků nejen o školské problematice i z osobních setkání, kde rozdává jeden úsměv za druhým, přesto umí být neústupná vůči všem nešvarům současné doby. Z následujícího úhlu pohledu ji však bude znát jen málokdo. Příloha Hobby je především o koníčcích a pořádných koních…

Rozhovory / 15. 1. 2022 / Petr KOJZAR
Biden bojuje za volební práva slabých

Americký prezident Joe Biden v úterý ve svém projevu v Atlantě vyzval k částečnému zrušení obstrukčních pravidel Senátu, která v současnosti využívají republikáni pro zablokování hlasování o demokraty prosazované revizi amerických volebních zákonů.

Ze světa / 15. 1. 2022 / (rj)
Uctili památku partyzánů a jejich statečných pomocníků

V Hořovicích na místě konání německého nacistického soudu nad českými vlastenci, kteří za okupace pomáhali brdským partyzánům, se konala pietní vzpomínka s položením květin. V těchto dnech si totiž připomínáme 78 let od tragického prozrazení významného partyzánského centra - bunkru v lesích u Újezda v Brdech.

Regiony / 15. 1. 2022 / (ioa)
Šikana škol a podpora popíračů covidu

Polští poslanci ve čtvrtek schválili kontroverzní zákon, který posílí vládní kontrolu nad školami. Podle kritiků by nový zákon mohl vést k omezení výuky o sexuálních menšinách a reprodukčních právech, uvedla agentura Reuters.

Ze světa / 15. 1. 2022 / (rom)
Další údaje ze sčítání

V České republice ubývá lidí, kteří se hlásí k nějaké církvi či náboženskému směru. Naopak přibývá nevěřících či věřících bez konkrétní církve či společenství. Ukázaly to první výsledky loňského sčítání lidu, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Z údajů vyplývá, že římskokatolická církev za poslední desetiletí přišla téměř o třetinu věřících, tedy o více než 340 000. U dalších křesťanských církví je situace podobná.

Zpravodajství / 15. 1. 2022 / (zmk)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Hlasování
Jste pro povinné očkování proti Covid-19?
Reklama

Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.